Pokrývačské práce

Pokrytí střechy krytinou začíná z hlediska investora podceňovanou, opomíjenou, ale z naší praktické zkušenosti nejdůležitější částí střechy, a tou je pojistná hydroizolační fólie.

Naše firma během své existence vyzkoušela fólie všech dodavatelů v ČR. A po praktické zkušenosti jsme se rozhodli používat na všech typech námi realizovaných střech produkty firmy DORKEN (evropské jedničky ve výrobě fólií). Zvláště pak bych vyzdvihnul „mercedes“ mezi fóliemi, kterým je bezesporu DELTA-MAXX PLUS. Difuzně otevřená větrotěsná pojistná hydroizolace s integrovaným samolepícím okrajem, která dovede zajistit v extremních situacích

  • pohlcení a následné prostoupení 1l vlhkosti/m2
  • 9% úsporu energie vynaložené na topení !!!
  • snížení výměny vzduchu až o 30%
  • extrémní zatížitelnost 350N/5 cm

Po odborné instalaci fólie provádíme montáž laťového systému pro různé typy krytin. Samotná pokládka krytin je rozdělena na tzv. těžké a lehké krytiny. Těžké krytiny, mezi něž patří z nejznámějších Bramac a Tondach, jsou instalovány dle norem a doporučení jednotlivých výrobců, kterými se řídíme a praktické provádění vč. novinek si osvěžujeme každoročními školeními pro pokrývače. Lehké střešní krytiny, mezi které patří SatjamLindabRanilla, jsou popsány v další kapitole – klempířina.